специјалиста интерне медицине, академски специјалиста пулмологије, субспецијалиста пулмолог, доктор медицинских наука

Биографија

Тренутна позиција

Доктор Михаило Стјепановић пулмолог, запослен је у Клиници за пулмологију, Клиничког Центра Србије у Београду од 2009. године. Од 2018. је шеф кабинета за научно истраживачки рад и едукацију. Од 2020. доктор Стјепановић постаје начелник поликлиничке службе Клинике за пулмологију и начелник Одељења за функционалну дијагностику плућа.

Изабран у звање истраживач-сарадник за област Пулмологија на Медицинском факултету у Београду од 2015. године. Асистент на предмету интерна медицина на Медицинском факултету у Београду од 01.03.2018.

Образовање

Др Михаило Стјепановић  дипломирао на Медицинском факултету у Београду 2008. године.

Општи медицински стаж обавио у КБЦ Звездара, од 02.07.2008. до 31.12.2008.

Стручни испит за доктора медицине положио 27.01.2009. пред комисијом Министарства здравља Републике Србије (број лекарске лиценце:110090).

Обавезан војни рок: Обавио у периоду од 04.09.2007. до 03.06.2008. године у КБЦ Звездара, у Интерној клиници.

Специјалистичке академске студије, интерна медицина, ужа научна област пулмологија, на Медицинском факултету у Београду уписао школске године 2009/10 год , положио све испите предвиђене планом и програмом са просечном оценом 8.54, а завшни академски рад  одбранио је дана 25.01.2013 под називом: „Ванплућне компликације плућне саркоидозе-неуросаркоидоза: евалуација, терапија и компликације захваћености нервног Система

Школске године 2012/13 уписао докторске студије на Медицинском факултету у Београду, интерна медицина, ужа научна област пулмологија, положио све испите предвиђене планом и програмом са просечном оценом 10,00. Одбранио докторску тезу на Медицинском факултету у Београду дана 30.09.2020. под називом „ Значај одређивања серумског витамина 25(OH)D и полиморфизми гена CYP2R1, CYP27B, DBP и VDR код оболелих од саркоидозе“.

Специјализацију из интерне медицине на Медицинском факултету у Београду, започео априла 2012. године, у трајању од 5 година, а специјалистички испит положио дана 24.01.2017. године са оценом одличан (5).

Уписао субспецијализацији из пулмологије школске године 2017/18. Усмени субспецијалистички испит положио дана 18.12.2019 са оценом десет (10), а завршни рад одбранио дана 14.10.2020 под називом „ Процена квалитета живота оболелих од саркоидозе применом упитника “King-s Sarcoidosis Questionnaire“

Научни рад

Аутор је у 170 научних,  стручних радова и поглавља у књизи. Од тога 30 радова је штампано у међународним научним радовима са IF. Одржао већи број предавања како међународних тако и домаћих у оквиру континуиране медицинске едукације.

Члан је Лекарске коморе Србије, Српског лекарског удружења, Европског респираторног друштва (ERS-silver membership), Респираторног удружења Србије (РУС)-секретар удружења, Удружења за саркоидозу Србије.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.